İçeriğe git

  • Facebook ile giriş yapın Twitter ile giriş yapın Log In with Google Giriş Yap
  • Kayıt Ol
Oltamisina Amatör Balıkçılık'a Hoşegeldiniz,
Türkiye'nin En İyi Amatör Balıkçılık Forumunda Olmanın Tadını Çıkarın.Sitemiz Sportif Amaçlı Balık Avcılığıyla İlgili Konuların Paylaşıldığı İnteraktif Bir Sitedir. Sitemize Üye Olarak Dilerseniz Sizde; Katılımda Bulunabilir, Av Raporlarınızı Yollayabilir, Mevcut Konulara, Mesajlara İleti Gönderebilir, Ekipman İnceleme ve Detaylarını Değerlendirebilirsiniz.
Üye Girişi Yeni Üyelik
Resim

Bibi Balık Yemi Nedir?

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
ygmrsnn

ygmrsnn
  • Pip*
  • Yaş: 30
bibi03b.jpg
 
Bibi Balık Yemi Nedir?
 
Ülkemizde son dönemlerin en çok merak uyandıran canlı yemlerinden olan Bibi Yemi, kelimenin tam anlamıyla harika bir yem. Tek bibi yemi ile, 3 balık avlamak mümkün. Yemi kesmeden bütün olarak kullanırsanız aynı yem ile 3 balık yakalamak ta zor değil. Yemi takarken tığ şeklinde bir iğneden yardımı alınız ve yemin içindeki suyunu kaybetmemesini sağlayınız. Özellikle çipura, mırmır, levrek, sargoz gibi balıklar bibi yemine çok ilgi gösterir. Aslında bu yem, Yunan adalarında her avda kullanılır. Oradaki ismi çüçündür. Küçük olanlarına ise monodol denir. 
Bibi Yemi Nasıl Çıkartılır?
Bibi yemini sığlık yerlerde, balçık kumlu yerleri kürekle kazarak çıkarabilirsiniz. Elek kullanırsanız daha rahat olur. Pek bol çıkan bir yem değildir ama 2 adet ile günü kurtarabilirsiniz. Lodoslu havaların ardından kumsal bölgelerde daha rahat bulabilirsiniz. Bibi yemlerini  8 ila 12 derece arasında saklamalısınız. Yemlerinizi tuzlu su ile nemli tutmalısınız. Ayrıca koyduğunuz kutuya delikler açarak yemlerin hava almalarını sağlayınız. Yemi buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Bibi yemlerinin ülkemizde ticaretini yapan firmalar vardır. İnternette kısa bir araştırma yaparak bu yemlere ücreti karşılığında sahip olabilirsiniz. 
 
 
Kaynak:

Lütfen Linkleri Görebilmek İçin Üye Girişi Yapın veya Üye Olarak Kayıt İşleminizi Tamamlayın.


  • halilak bunu beğendi

#2
rkacar

rkacar
  • Yaş: 35

Hiç kullanmadım ama anlatıma göre faydalı bir yem... Muhakkak denerim...

Teşekkürler...


0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı