İçeriğe git

  • Facebook ile giriş yapın Twitter ile giriş yapın Log In with Google Giriş Yap
  • Kayıt Ol
Oltamisina Amatör Balıkçılık'a Hoşegeldiniz,
Türkiye'nin En İyi Amatör Balıkçılık Forumunda Olmanın Tadını Çıkarın.Sitemiz Sportif Amaçlı Balık Avcılığıyla İlgili Konuların Paylaşıldığı İnteraktif Bir Sitedir. Sitemize Üye Olarak Dilerseniz Sizde; Katılımda Bulunabilir, Av Raporlarınızı Yollayabilir, Mevcut Konulara, Mesajlara İleti Gönderebilir, Ekipman İnceleme ve Detaylarını Değerlendirebilirsiniz.
Üye Girişi Yeni Üyelik
Resim

Fly Fishing Nedir?

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

#1
ygmrsnn

ygmrsnn
  • Pip*
  • Yaş: 30

image?f=1&i=a30a9e8c-fb76-49e4-9b16-2ee1

Fly Fishing Nedir?

FLY FİSHİNG BALIK AVI NEDİR?
 
Fly Fishing Nedir?
Namı diğer sinek oltacılığı ile balık avı. Yapay sinek avcılığı olarakta bilinen Fly Fishing balık avı, herkesin bildiği balık yakalama yöntemlerinden oldukça farklıdır. Karmaşık bir yapısı sahip olan bu teknik, gerek malzeme, gerekse edinilen malzemeyi kullanması açısından özen gösterilmesi gereken bir avcılıktır. Bu av türünün amacı genellikle su üstünde beslenen başta Alabalık olmak üzere Levrek , Kefal , Turna , Somon gibi balıkların yemlenme biçimini belli imitasyon modelleri kullanıp taklit ederek yakalamaya çalışmaktır. İlk önceleri tatlı suda kullanılan bu yöntem şimdi geliştirilerek denizlerde de kullanılmaya başlamıştır. 
Fly Fishing balık avına yeni başlayacak olanlar, çevresindeki veya daha önce bu işle uğraşmış kişilerden mutlaka yardım almalıdır. Fly Fishing avcılığına ısınmak zaman ister, eğer çabuk vazgeçerseniz çok çabuk soğuyabileceğiniz bir ortama girersiniz. Doğru malzeme ile başlamak atılacak ilk doğru adımdır. Fly Fishing av malzemelerinin iyi olması hata payınızı azaltır. Bu yüzden iyi malzemeler kullanmanız önerilir. Ülkemizde bu teknik ile balık avı oldukça zayıftır ve fazla rağbet görmemiştir. Malzeme temini konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Dediğimiz gibi doğru malzeme ile işe başlamak önemlidir. Sıradan malzemeler ile bu tutkuya başlarsanız ve öğrendikçe pahalı ve kalitelisini alırım derseniz, fly fishing avcılığında doğru bir karar vermemiş olursunuz.
 

Kaynak:

Lütfen Linkleri Görebilmek İçin Üye Girişi Yapın veya Üye Olarak Kayıt İşleminizi Tamamlayın.


  • rkacar ve halilak bunu beğendi

#2
ÖZER ÜMİT

ÖZER ÜMİT
  • Yaş: 66

Aramıza hoşgeldiniz


  • ygmrsnn bunu beğendi

#3
yucel35ege

yucel35ege
  • Yaş: 46
Selam ,güzel paylaşım
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı