İçeriğe git

• Facebook ile giriş yapın Twitter ile giriş yapın Log In with Google Giriş Yap
  • Kayıt Ol
Oltamisina Amatör Balıkçılık'a Hoşegeldiniz,
Türkiye'nin En İyi Amatör Balıkçılık Forumunda Olmanın Tadını Çıkarın.Sitemiz Sportif Amaçlı Balık Avcılığıyla İlgili Konuların Paylaşıldığı İnteraktif Bir Sitedir. Sitemize Üye Olarak Dilerseniz Sizde; Katılımda Bulunabilir, Av Raporlarınızı Yollayabilir, Mevcut Konulara, Mesajlara İleti Gönderebilir, Ekipman İnceleme ve Detaylarını Değerlendirebilirsiniz.
Üye Girişi Yeni Üyelik
Resim

Elektronikten Anlayanlar...

- - - - - Elektronikten anlayanlar...

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 5 yanıt gönderildi

halilak

halilak

Arkadaşlar bu sırada bizim buralarda tekne talanı çoğaldı.

Birkaç kez benim tekneye de daldılar...

Tekneye bir cihaz yapmak istiyorum.

Hareket sensörü ile teknede bulunan korna ve siren var , onları devreye sokacak. 10 saniye kadar siren ve korna çalışacak, hatta teknedeki ışıklar yanıp sönecek, sonra bir dahaki hareket algılamasına kadar susacak.

Aslında bu hareket sensörü on of düğmedi yerine geçecek. Yanlız; korna ve siren 12 voltta çalışıyor. Doğal ki hareket sensörü üzerinden de 12 vol geçecek bu nasıl olacak?

Bana basit bir şema ile anlatabilecek biri var mı?

Saygılar...

• rkacar bunu beğendi

rkacar

rkacar

Arkadaşlar bu sırada bizim buralarda tekne talanı çoğaldı.

Birkaç kez benim tekneye de daldılar...

Tekneye bir cihaz yapmak istiyorum.

Hareket sensörü ile teknede bulunan korna ve siren var , onları devreye sokacak. 10 saniye kadar siren ve korna çalışacak, hatta teknedeki ışıklar yanıp sönecek, sonra bir dahaki hareket algılamasına kadar susacak.

Aslında bu hareket sensörü on of düğmedi yerine geçecek. Yanlız; korna ve siren 12 voltta çalışıyor. Doğal ki hareket sensörü üzerinden de 12 vol geçecek bu nasıl olacak?

Bana basit bir şema ile anlatabilecek biri var mı?

Saygılar...

abi çok haklısın... Ne emekler ver gelsin itin biri alsın götürsün...

Sana bu konuda önder abi belki yardımcı olabilir. Elektrik işlerinin uzmanı o bildiğim kadarıyla...

onat

onat

Sizin işiniz için  zaman ayarlı röle lazım. Endüstriyel elektrik-elektronikten anlayan bir elektrikçi yapar.

Ben öncelikle gerek tekne , gerekse motoru çalmayı zorlaştıracak sistemler oluşturuyorum. Hırsız oyalanmadan işini bitirmek ister. O yüzden ne kadar extra önlem onun için o kadar kayıp zaman demektir.  

Saygılar,selamlar

Konu onat tarafından 07 Şubat 2017 - 12:23 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• rkacar ve halilak bunu beğendi

halilak

halilak

Motoru çalıştırmak için uğraşmışlar, panoyu ve kontak anahtarını filan bozmuşlar...

Ama olmamış. Bu olmayınc kamaranın kapısını kırıp içeriyi taramışlar. Sonra 16 lı anahtar takımımı, yan keskiyi ve çekiçle 2 tornavidayı alıp gitmişler.

Asıl istedikleri kıçtan takma motor. onları çalıyorlar.

Benim istediğim tekneme girmmeleri.

Gece de olsa hem siren hem korna çalmaya başlarsa paniklerler...

Dikkat çeker çünkü.

Motoru çalışmayı zorlaştırıcı sistem derken nasıl şeyler hocam.

Mesela bende MD11C Volvo penta var buna ne yapılır?

Saygılar...

• rkacar ve onat bunu beğendi

onat

onat

Tabi benim burada dikkatini çekmek istediğim şey dıştan takma motorların çalınma durumu içindi. İçten takma motorları çok iyi bilmesem de çalıştırılmaması için  bir iki buji kablosunu söküp yanınıza alabilirsiniz.

• rkacar ve halilak bunu beğendi

halilak

halilak

Anladım... Teşekkür ederim..

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı