İçeriğe git

• Facebook ile giriş yapın Twitter ile giriş yapın Log In with Google Giriş Yap
  • Kayıt Ol
Oltamisina Amatör Balıkçılık'a Hoşegeldiniz,
Türkiye'nin En İyi Amatör Balıkçılık Forumunda Olmanın Tadını Çıkarın.Sitemiz Sportif Amaçlı Balık Avcılığıyla İlgili Konuların Paylaşıldığı İnteraktif Bir Sitedir. Sitemize Üye Olarak Dilerseniz Sizde; Katılımda Bulunabilir, Av Raporlarınızı Yollayabilir, Mevcut Konulara, Mesajlara İleti Gönderebilir, Ekipman İnceleme ve Detaylarını Değerlendirebilirsiniz.
Üye Girişi Yeni Üyelik
Resim

Sahte Balik Yapimi

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 11 yanıt gönderildi

Celikbas Murat

Celikbas Murat
Merhaba degerli oltamisini dostlari. Benim bi projem var ve sizlerdende bilgi almak istedim. Ges (gelibolu) sahteleri hepimiz biliriz. Bunlarin icine gercek balik koysam bozulurmu acaba. Baligin icini temizledikten sonra tabi. Sonucta hava almayacak ama gunese azda olsa maruz kalacak. Karsilasacagim sorunlar neler olabilir sizce. Kucuk kefal yavrusu koymayi dusunuyorum.

Önder ALTAN

Önder ALTAN

aramıza hoşgeldiniz,

her zaman birşeyler düşünüp,yapmak hele işlevini görmek çok güzel bir duygu,

sizin projeye gelince;

aslında olmayacak birşey değil,ama her ne kadar hava ile temas kesilse bile kurtlanmayı engelleyemezsiniz,bu kurtlanma süresinde oksijen olup olmaması önemli değildir,sonra içerde o kurtlada ölür kalır içerde :) sen,ben üstünü polyesterle kapatıcam önemli değil dersen sen bilirsin.

bir hatırlatma yapayım,

içleri doldurulmuş hayvanlar vardır,özellikle avcılar yaptırır onları,onların yapımıda deriden etleri itina ile kazırlar sonra oksijen kaynakçılarının kullandığı boraks tozu ile kuruturlar kurtlanmasın diye.

Umarım azıcık faydalı olmuşumdur.

• rkacar ve doga bunu beğendi

rkacar

rkacar

Önder abi süpersin....   Murat dostumuza nasıl yapabileceğini söylemişsin :)

Celikbas Murat

Celikbas Murat
Yaptim bitane. Bozulma suresini olcmek icin.
  • rkacar bunu beğendi

rkacar

rkacar

hadi hayırlısı olsun... bizide fotolarla haberdar edersen mutlu olurum...

Celikbas Murat

Celikbas Murat
Balik bozuluyo. Sarimsi renk aliyo.

Celikbas Murat

Celikbas Murat
Yapali tam bi ay oldu. Az bise sararma renk almaya basladi. Havalar soguk gittiginden bu kadar surdu bence. Sicak havalarda dahada kisalir bence
  • rkacar bunu beğendi

rkacar

rkacar

koruyucu bir madde olsa belki daha da uzun süre dayanabilir gibi geliyor...

doga

doga

aramıza hoşgeldiniz,

her zaman birşeyler düşünüp,yapmak hele işlevini görmek çok güzel bir duygu,

sizin projeye gelince;

aslında olmayacak birşey değil,ama her ne kadar hava ile temas kesilse bile kurtlanmayı engelleyemezsiniz,bu kurtlanma süresinde oksijen olup olmaması önemli değildir,sonra içerde o kurtlada ölür kalır içerde :) sen,ben üstünü polyesterle kapatıcam önemli değil dersen sen bilirsin.

bir hatırlatma yapayım,

içleri doldurulmuş hayvanlar vardır,özellikle avcılar yaptırır onları,onların yapımıda deriden etleri itina ile kazırlar sonra oksijen kaynakçılarının kullandığı boraks tozu ile kuruturlar kurtlanmasın diye.

Umarım azıcık faydalı olmuşumdur.

önder abi merhaba, ben,mde bildiğim kadarıyla boraks tozu yerine tursil, omo gibi çamaşır deterjanı içine gömülerekte kurutma işlemi yapılabiliyor. ama balık kokudan rahatsız olurmu bilemiyorum. canlı çiceğide renklerini kaybetmeden kurutmak için tursil içine gömen arkadaşlar biliyorum.

doga

doga

murat kardeşim, bir tane kefal yavrusunu da çamaşır tozu içinde kurutmayı denermisin.

• rkacar bunu beğendi

murat celikbas_885

murat celikbas_885
Zamanı uzatabildim iki ay kadar. Uv epoxy ile su üstü değilde dabana iniyor sahte. Daha verimli oluyo. Ama suda çekerken hareketsiz wtd yapmak gerekiyo.

murat celikbas_885

murat celikbas_885

murat kardeşim, bir tane kefal yavrusunu da çamaşır tozu içinde kurutmayı denermisin.

çamaşır tozlarinin içindeki sodyum karbonat değeri yüksek olduğundan ise yarıyor. Ama doğal tuzlarla karistirildiginda daha verimli oluyo. Yani sodyum karbonat + tuz + limon tuzu

Konu murat celikbas_885 tarafından 16 Temmuz 2015 - 04:34 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı