İçeriğe git

• Facebook ile giriş yapın Twitter ile giriş yapın Log In with Google Giriş Yap
  • Kayıt Ol
Oltamisina Amatör Balıkçılık'a Hoşegeldiniz,
Türkiye'nin En İyi Amatör Balıkçılık Forumunda Olmanın Tadını Çıkarın.Sitemiz Sportif Amaçlı Balık Avcılığıyla İlgili Konuların Paylaşıldığı İnteraktif Bir Sitedir. Sitemize Üye Olarak Dilerseniz Sizde; Katılımda Bulunabilir, Av Raporlarınızı Yollayabilir, Mevcut Konulara, Mesajlara İleti Gönderebilir, Ekipman İnceleme ve Detaylarını Değerlendirebilirsiniz.
Üye Girişi Yeni Üyelik
Resim

Tekne Ile Balık Avı

* * * * * 1 Oy Kullanılmış

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 47 yanıt gönderildi

yucel35ege

yucel35ege

dostlar ,

pazar günü (gerekli mercilerden izin alındıkta sonra :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin: ) 300 ad.sülinez,2 kg sardalye ,3 ad.sübye ve 1 patlak mamun ile 3 kuzen 7 mt ahşap tekne,dizel motor,yaklaşık 20 çeşit iğne modeli...yani aklınıza ne gelirse yola çıktık.derinlik 60,2/59,6/63,5 v.s devam. 20/25 yer değişikliği sonuç: hanoz....3 mini mercan 2 kopez 5 v.s...benden 15 yaş kuzenim,hava lodos ağlarda bile balık yok deyince pek sallamadım.allah tan bu siteye üye değil.akşam yaa yemler kokuştu, sardalyeleri denize düşürdük v.s kıvırdık.sakın kimseye söylemeyin .aramızda...... :karizma:

Konu yucel35ege tarafından 30 Nisan 2014 - 12:50 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• Övünç Dinç, rkacar, Önder ALTAN ve 6 Üye bunu beğendi.

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Çok güzel av raporu olmuş Yücel :) okurken gözlerim yaşardı,

rasgele demişler,elbette güzel özlü sözlerden değilmi :) ama o gün size rasgelmemiş.Zaten bu aralar kimseden güzel haber gelmiyor,balıklar neden strese girdi bilmiyorum :)

Yeni avlarında güzel balıklar rasgelsin.

• yucel35ege bunu beğendi

speed0972

speed0972

Hazırlık savaşa gider gibi....Herşey tamam Balık yok.... :) Fıkra gibi av olmuş.... :) Bu duruma düştüğüm olmadı değil.....Gerçekten zor...Hele tekneden inipte denize bakıyorsun yaaaa...:) İçimden Rastgele demek geliyor.....

Konu speed0972 tarafından 29 Nisan 2014 - 10:42 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• yucel35ege ve enisssss bunu beğendi

ishak BALLICA

ishak BALLICA

Sevgili Yücel, her şey nasip, kısmet be kardeşim.Adı üstünde rastgele demişler. :biggrin:  Bazen hamlık had safhada iken balığa çıktığımızda neler neler yaşamıyoruz ki. espirili

Geçmiş bir tarihte yine balığa çıktık,Gece avı yapacağız.Tek korkumuz hava karardığında  seyir esnasında önümüze çıkacak olan yüzey ağlarına dolanmak.Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonucu hava yeni karamıştı ki, çok şükür sağ salim av mekanına vardık.Kerteriz hesaplanarak çapa atıldı ve yerimize oturduk. :) Hemen hazırlıklar yapıldı ve sıra geldi takımları yemleyip su ile buluşturmaya...Oraya bak, buraya bak yanımızada getirdiiğimiz tüm eşyaları hallaç pamuğu gibi attık. espirili Yok..Allah yok...Yemler kıyıda arabada kalmış... sinirli  sinirli  sinirli

Yine bir av güncesi...Hava bayağı bir oynak.Yani çapa atmadan av yapmak imkansız.Teknenin başına geçen arkadaşımız çapayı kontrollü bir şekilde attı ve ipi yavaş, yavaş salıyor.Çok şükür çapa tuttu ve başladık av yapmaya.Vuruşlar on numara ve gelen balıklar kallavi mercanlar.Velhasıl zevkten dört köşeyiz.Belki 15-20 dakika kadar av yaptık..Ama hava sert ve çapanın ipinin kalaması yetersiz ve az biraz daha ip salınması lazım. :) Arkadaş geçti tekne başına ve az biraz daha ip salacak. :) Bu esnada karşıdan gelen kaba bir dalga ile teknenin kafası  havalanınca hop çapanın ipi arkadaşın elinden kaçıyor ve aynen suya. yandık Anında dibe boylayan ipi bir türlü oltalarımız ile taktırıp bulamadık ve aynen kös kös geriye döndük. sinirli  sinirli  sinirli

Yine başka bir gün.Hava on numara.Yemler on numara.Ve alınan balıklar ise on üstü, on numara.Bu tatlı anların bereketin doyasıya sefasını sürüyoruz.Belki 1, belki de 2 saat sürmüştü ki, sahil güvenlik geldi yanımıza.Sıradan mutad kontroller.Evrak vs.Her şey tamam.Tam evraklarımızı verdi ve oh diyecektik ki,Bizde bir kusur buldu.Ve başladı elindeki kara kaplı defteri açıp, bir takım notlar almaya başladı.Bu defa size ceza yazmıyorum, ama sizi eksiklerinizi tamamlanmanız için bağlı olduğunuz barığana gitmeye davet ediyorum dedi.Hayrola komutanım eksiğimiz ne dedik haklı olarak. banane

Eksiğimiz teknenin adı olan MİNE nin  M harfi yerinden düşmüşmüş... yandık Tabi emir demiri keser.yapacak bir şey yok.Aynen boynu bükük

geri dönüyoruz... sinirli  sinirli  sinirli

Bir de hiç unutmam.Yakın tarihte eşlerimiz ile birlikte yine çeşme den tekne avına çıktık.Hem de oldukça erken bir vakitte.Maksat sabah suyunu yakalamak tabiki.Her şey on numara olduğu halde.Balığın tık dememesi bizi hayrete düşürmüştü.En az 15-20 yer gezdik.Çapa atmadan saatlerce akış yaptık.Yok...İstenen vuruşlar asla yok.  Sonra aklıma geldi.Ve arkadaşın cep telefonundan son depremlere baktık.Meğerse bizim av yaptığımız bölgede sabah 05,00 den itibaren 3 defa deprem olmuş.Hey Allah ım,bu ne şanssızlık... sinirli  sinirli  sinirli

Velhasıl,bu veya bunun gibi örnekleri eminim hepimiz defalarca yaşamısızdır. espirili  espirili  espirili

• Önder ALTAN, akdeniz, speed0972 ve 5 Üye bunu beğendi.

senolfb

senolfb
27 nisan pazar sabahı çeşme ıldırdan 12 metrelik tekneyle sabah altıda boş balık ciflık lerinin yanına balığa gittik sabah suyunda karagoz lidak i kupes gibi balıklar yakaladık herşey çok güzeldi öğleden sonra hava yükseldi ve çarşaf gibi deniz 3.5 döndü sağanak yağmur ve şimşekler çıkmaya başladı saat 3.5 gibi artık güvertede durulmuyordu ve kaptana durumun tehlikeli olduğunu söylememize hemen dönüşe geçtik daha 5 dakika geçmeden deniz kabardı ve rüzgar 7 kuvvetinde esmeye başladık 15 dakikada geldiğimiz yolu yaklaşık 40 dakikada bata cika zor bela limana vardık allah korudu kazasız belasız geldik
  • Önder ALTAN, ishak BALLICA ve yucel35ege bunu beğendi

yucel35ege

yucel35ege

Sevgili Yücel, her şey nasip, kısmet be kardeşim.Adı üstünde rastgele demişler. :biggrin:  Bazen hamlık had safhada iken balığa çıktığımızda neler neler yaşamıyoruz ki. espirili

Geçmiş bir tarihte yine balığa çıktık,Gece avı yapacağız.Tek korkumuz hava karardığında  seyir esnasında önümüze çıkacak olan yüzey ağlarına dolanmak.Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonucu hava yeni karamıştı ki, çok şükür sağ salim av mekanına vardık.Kerteriz hesaplanarak çapa atıldı ve yerimize oturduk. :) Hemen hazırlıklar yapıldı ve sıra geldi takımları yemleyip su ile buluşturmaya...Oraya bak, buraya bak yanımızada getirdiiğimiz tüm eşyaları hallaç pamuğu gibi attık. espirili Yok..Allah yok...Yemler kıyıda arabada kalmış... sinirli  sinirli  sinirli

Yine bir av güncesi...Hava bayağı bir oynak.Yani çapa atmadan av yapmak imkansız.Teknenin başına geçen arkadaşımız çapayı kontrollü bir şekilde attı ve ipi yavaş, yavaş salıyor.Çok şükür çapa tuttu ve başladık av yapmaya.Vuruşlar on numara ve gelen balıklar kallavi mercanlar.Velhasıl zevkten dört köşeyiz.Belki 15-20 dakika kadar av yaptık..Ama hava sert ve çapanın ipinin kalaması yetersiz ve az biraz daha ip salınması lazım. :) Arkadaş geçti tekne başına ve az biraz daha ip salacak. :) Bu esnada karşıdan gelen kaba bir dalga ile teknenin kafası  havalanınca hop çapanın ipi arkadaşın elinden kaçıyor ve aynen suya. yandık Anında dibe boylayan ipi bir türlü oltalarımız ile taktırıp bulamadık ve aynen kös kös geriye döndük. sinirli  sinirli  sinirli

Yine başka bir gün.Hava on numara.Yemler on numara.Ve alınan balıklar ise on üstü, on numara.Bu tatlı anların bereketin doyasıya sefasını sürüyoruz.Belki 1, belki de 2 saat sürmüştü ki, sahil güvenlik geldi yanımıza.Sıradan mutad kontroller.Evrak vs.Her şey tamam.Tam evraklarımızı verdi ve oh diyecektik ki,Bizde bir kusur buldu.Ve başladı elindeki kara kaplı defteri açıp, bir takım notlar almaya başladı.Bu defa size ceza yazmıyorum, ama sizi eksiklerinizi tamamlanmanız için bağlı olduğunuz barığana gitmeye davet ediyorum dedi.Hayrola komutanım eksiğimiz ne dedik haklı olarak. banane

Eksiğimiz teknenin adı olan MİNE nin  M harfi yerinden düşmüşmüş... yandık Tabi emir demiri keser.yapacak bir şey yok.Aynen boynu bükük

geri dönüyoruz... sinirli  sinirli  sinirli

Bir de hiç unutmam.Yakın tarihte eşlerimiz ile birlikte yine çeşme den tekne avına çıktık.Hem de oldukça erken bir vakitte.Maksat sabah suyunu yakalamak tabiki.Her şey on numara olduğu halde.Balığın tık dememesi bizi hayrete düşürmüştü.En az 15-20 yer gezdik.Çapa atmadan saatlerce akış yaptık.Yok...İstenen vuruşlar asla yok.  Sonra aklıma geldi.Ve arkadaşın cep telefonundan son depremlere baktık.Meğerse bizim av yaptığımız bölgede sabah 05,00 den itibaren 3 defa deprem olmuş.Hey Allah ım,bu ne şanssızlık... sinirli  sinirli  sinirli

Velhasıl,bu veya bunun gibi örnekleri eminim hepimiz defalarca yaşamısızdır. espirili  espirili  espirili

ishak abi,

bende 2 maceramı daha anlatayım.2-3 ay önce.aynı kuzenler aynı tekne ve aynı bölge.

1.sinde sabah yola çıktık.kerteriz yerimize geldik ava başladık vuruşlar zayıf olunca yer değiştirelim dedik.kuzen kullanıyor tekne yi çalıştırdı 2 dak. gittik motor stop etti.oraya bak buraya bak anladıkki mazot bitmiş.(yanımızda yedek var hatta sabah uyardım depoya dök diye-var var idare eder dedi).tabi biz mazot u doldurduk ve marşa yüklendik ve sonunda akü yü bitirmeyi başardık.çalışmadı.orayı ara burayı ara sonunda anladık ki bu durum da motor hava yapıyormuş ve önceden hava sının alınması gerekiyormuş..... sinirli  sinirli  sinirli  sinirli  sinirli küçük kuzeni aradık(teknenin sahibi)bize biraz saydırdıktan sonra akşam bir tekne bulup gelirim dedi...akşama kadar aynı yerde kaldık..allah tan balık tuttukta fazla sıkılmadık.akşam kuzen geldi söylene söylene diğer tekneden akü takviyesi ile motor u çalıştırdı ve döndük.

2.si...bir hafta sonra herşey aynı.kuzenler v.s. sabah hava soğuk olduğundan limanda motor çalışmadı,yedek akü bul uğraş v.s çalıştı ve aynı yere yola çıktık.gelince çapa atıldı ava başladık,yine yer değiştirelim dedik ve sinirli  sinirli  sinirli  sinirli  sinirli motor yine çalışmadı.marş basmıyordu.biz limanda motoru çalıştırıp yola çıkarken kutup başını iyi sıkmamışız.akü şarz olmamış.yine tel.yine küçük kuzen yine fırça(hanginiz banyo yapmadı "dedi anlamadım :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin: )dönüş yine aynı....en son yukarıda anlattığım 3.cü avda da motor kısa süre çalışmadı allah tan 5 dak.içinde hallettik.kimsenin haberi yok(aramızda kalsın :biggrin:  :biggrin:  :biggrin: ).

• halilak ve doga bunu beğendi

rkacar

rkacar

akşam     yaa yemler kokuştu, sardalyeleri denize düşürdük v.s kıvırdık.sakın kimseye söylemeyin .aramızda...... :karizma:

Abi akşam akşam çok güldüm ya  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  Tebrikler vallahi kesat bir avdan bu kadar zevk alınır  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:

Caner Akalın

Caner Akalın
Planlı organize edilen ama kadere yenik düşülen bir gün :)...
Hayırlısı ile telafilerini yaşamanızı dilerim.

Konu Caner Akalın tarafından 01 Mayıs 2014 - 07:28 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

yucel35ege

yucel35ege

caner bey,haftosonu için bir aksilik olmazsa plan var.inşallah telafi ederiz.ufak bir soru işareti var kafamda,o da;ekip aynı yandık  yandık  yandık  yandık  yandık  yandık

• rkacar bunu beğendi

yucel35ege

yucel35ege

dostlar,darboğaz da neden balık olmadı buldum sinirli  sinirli  sinirli  sinirli yukarıda ki daha önce yazdığım macerayı okuyun anlarsınız.aynı kuzen bizimle birlikte darboğaz da idi. yandık  yandık  yandık  yandık  yandık

• rkacar ve enisssss bunu beğendi

rkacar

rkacar

dostlar,darboğaz da neden balık olmadı buldum sinirli  sinirli  sinirli  sinirli yukarıda ki daha önce yazdığım macerayı okuyun anlarsınız.aynı kuzen bizimle birlikte darboğaz da idi. yandık  yandık  yandık  yandık  yandık

ahahahahahahaa   abiii  yaktın bizi abiiiiiiii  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  sinirli  sinirli  sinirli  sinirli  sinirli  sinirli

• enisssss bunu beğendi

yucel35ege

yucel35ege

dostlar,tanıdığınız nefesi kuvvetli bir hoca varmı? sinirli  sinirli  sinirli  sinirli  sinirli

• rkacar bunu beğendi

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Arkadaşlar malum bir şey ama yapmıyoruz. Taban kontrolu.

rkacar

rkacar

dostlar,tanıdığınız nefesi kuvvetli bir hoca varmı? sinirli  sinirli  sinirli  sinirli  sinirli

hayırdır abi ???  :sour:  :sour:

yucel35ege

yucel35ege

dostlar,

yukarıda ki kuzenlerle 3 macerayı yazmıştım.en son geçen hafta yine aynı ekip balığa çıkma gafletinde bulunduk sinirli  sinirli  sinirli  sinirli

hikaye yi  baştan anlatayım:akşam saat 8 gibi evdeyim kuzen aradı(bizimle darboğaz a gelen).ben dedi yarına hanımdan izin aldım .balığa gidelim hazırlan v.s v.s anlattı, konuştuk.her ne kadar balığa gitmek için can atsam da içime kurt düşmedi değil.dışarı çıktım

sardalye aldım tuzladım takımlar hazır v.s.sabah 5 te geldi yola çıktık.yoldan yem erzak alındı.6:30 da kaynarpınar limanı na geldik.

malzemeler kondu.tekne tek sefer de çalıştı,yola koyulduk.25-30 dak.sonra motorun olduğu yerden duman gelmeye başladı melek  melek

oraya bak buraya bak,sonunda anladık ki motor soğutma pervanesini çeviren kayış kopmuş.tabi hemen stop ettik ve bir birimize bakıyoruz.başladım tabi ben saydırmaya....... :blackeye:  :blackeye:  :blackeye:  :blackeye: çünkü araçtan malzemeleri indirirken,bagajda siyah bir poset vardı

"bu ne bunuda alalım mı "demiştim."yok kalsın akşam koyarız tekneye"demişti.meğerse içinde yedek kayış ve enjektör parçası varmış.küçük kuzen de ona kayış eski yedek getir diye sipariş vermiş.   yani 10 tl lik kayış arabanın bagajın da biz denizin ortasında sinirli  sinirli  sinirli  sinirli küçük kuzeni aradık herif bu kez ne b... yerseniz yiyin dedi ve telefonu kapattı(haksızda bulmadım :depressed:  :depressed: ).

teknede kullanmadık ne ip ne iç çamaşırlarımızın lastiği kaldı.2-3 dak.iş görüp zırt pırt koptular.yarım saatlik yolu 3-4 saatte geri döndük.Allah tan hava sakindi ve motoruda yakmadık.(bi dahaki sefere onuda beceririz herhalde).liman a geldikten sonrasını RTÜK lük zaten hiç sormayın....

O yüzden bize nefesi kuvvetli bir hoca lazım.var bir terslik :bored:  :bored:  :bored:  :bored:

Konu yucel35ege tarafından 24 Ocak 2015 - 04:49 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• rkacar ve enisssss bunu beğendi

rkacar

rkacar

dostlar,

yukarıda ki kuzenlerle 3 macerayı yazmıştım.en son geçen hafta yine aynı ekip balığa çıkma gafletinde bulunduk sinirli  sinirli  sinirli  sinirli

hikaye yi  baştan anlatayım:akşam saat 8 gibi evdeyim kuzen aradı(bizimle darboğaz a gelen).ben dedi yarına hanımdan izin aldım .balığa gidelim hazırlan v.s v.s anlattı, konuştuk.her ne kadar balığa gitmek için can atsam da içime kurt düşmedi değil.dışarı çıktım

sardalye aldım tuzladım takımlar hazır v.s.sabah 5 te geldi yola çıktık.yoldan yem erzak alındı.6:30 da kaynarpınar limanı na geldik.

malzemeler kondu.tekne tek sefer de çalıştı,yola koyulduk.25-30 dak.sonra motorun olduğu yerden duman gelmeye başladı melek  melek

oraya bak buraya bak,sonunda anladık ki motor soğutma pervanesini çeviren kayış kopmuş.tabi hemen stop ettik ve bir birimize bakıyoruz.başladım tabi ben saydırmaya....... :blackeye:  :blackeye:  :blackeye:  :blackeye: çünkü araçtan malzemeleri indirirken,bagajda siyah bir poset vardı

"bu ne bunuda alalım mı "demiştim."yok kalsın akşam koyarız tekneye"demişti.meğerse içinde yedek kayış ve enjektör parçası varmış.küçük kuzen de ona kayış eski yedek getir diye sipariş vermiş.   yani 10 tl lik kayış arabanın bagajın da biz denizin ortasında sinirli  sinirli  sinirli  sinirli küçük kuzeni aradık herif bu kez ne b... yerseniz yiyin dedi ve telefonu kapattı(haksızda bulmadım :depressed:  :depressed: ).

teknede kullanmadık ne ip ne iç çamaşırlarımızın lastiği kaldı.2-3 dak.iş görüp zırt pırt koptular.yarım saatlik yolu 3-4 saatte geri döndük.Allah tan hava sakindi ve motoruda yakmadık.(bi dahaki sefere onuda beceririz herhalde).liman a geldikten sonrasını RTÜK lük zaten hiç sormayın....

O yüzden bize nefesi kuvvetli bir hoca lazım.var bir terslik :bored:  :bored:  :bored:  :bored:

Abicim gelmiş geçmiş olsun... Allah beterinden saklasın... Verilmiş sadakanız varmış ki Hava patlamamış.... Patlasa aman aman...!!!  

Senin bu ekipte kesin bir cenabet var abi....  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  bir daha çıkarsanız herkez abdest alıp gelsin...  :biggrin:

yucel35ege

yucel35ege

Abicim gelmiş geçmiş olsun... Allah beterinden saklasın... Verilmiş sadakanız varmış ki Hava patlamamış.... Patlasa aman aman...!!!  

Senin bu ekipte kesin bir cenabet var abi....  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  bir daha çıkarsanız herkez abdest alıp gelsin...  :biggrin:

birader,abdestli olduğum halde akşam tekrar abdest aldım.kuzen de yemin ediyo..anlamadım ben yandık  yandık  yandık

• rkacar bunu beğendi

ARAGAMİ

ARAGAMİ

hep beraber hamama gidelim o halde.

bütün sorunları hamam suyuna akıtırız.

misler gibi, yeni doğmuş gibi oluruz.

puhahahahahahaha.

• rkacar ve yucel35ege bunu beğendi

enisssss

enisssss

Öncelikle geçmiş olsun,

bir dahakine herkes olta atmadan denize atlasın ;) :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

• rkacar ve yucel35ege bunu beğendi

yucel35ege

yucel35ege

hep beraber hamama gidelim o halde.

bütün sorunları hamam suyuna akıtırız.

misler gibi, yeni doğmuş gibi oluruz.

puhahahahahahaha.

abi ben kuzeni değiştirsem sorun kalmayacak gibi...adam yedek kayış alıyor,arabada bırakıyor.tekneye akşam koyacakmış sinirli  sinirli  sinirli  sinirli

• rkacar ve ARAGAMİ bunu beğendi

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı