İçeriğe git

• Facebook ile giriş yapın Twitter ile giriş yapın Log In with Google Giriş Yap
  • Kayıt Ol
Oltamisina Amatör Balıkçılık'a Hoşegeldiniz,
Türkiye'nin En İyi Amatör Balıkçılık Forumunda Olmanın Tadını Çıkarın.Sitemiz Sportif Amaçlı Balık Avcılığıyla İlgili Konuların Paylaşıldığı İnteraktif Bir Sitedir. Sitemize Üye Olarak Dilerseniz Sizde; Katılımda Bulunabilir, Av Raporlarınızı Yollayabilir, Mevcut Konulara, Mesajlara İleti Gönderebilir, Ekipman İnceleme ve Detaylarını Değerlendirebilirsiniz.
Üye Girişi Yeni Üyelik
Resim
İnceleme

Penn Spinfisher V Serious

* * * * * 1 Oy Kullanılmış Penn Spinfisher Spinfisher V

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 27 yanıt gönderildi

Eyyüp Hikmet Kınacı

Eyyüp Hikmet Kınacı

övünç bey uzun zamandır. penn spinfisher v serisi ile ilgilenmekteydim sizin incelemenizden sonra edindiğim bilgiler sayesinde içime sinerek 4500 siparişimi verdim teşekkürler emeğiniz için

• Övünç Dinç ve rkacar bunu beğendi

ARAGAMİ

ARAGAMİ
iyi gunlerde kullanin inşallah

Övünç Dinç

Övünç Dinç

övünç bey uzun zamandır. penn spinfisher v serisi ile ilgilenmekteydim sizin incelemenizden sonra edindiğim bilgiler sayesinde içime sinerek 4500 siparişimi verdim teşekkürler emeğiniz için

Güzel yorumunuz için teşekkürler,

Bakım ve onarım için konu,

4500 serisi için

Lütfen Linkleri Görebilmek İçin Üye Girişi Yapın veya Üye Olarak Kayıt İşleminizi Tamamlayın.

• rkacar bunu beğendi

Taylan

Taylan
Herkese iyi günler aranıza yeni katıldım ve penn spinfisher ile ilgili yorumlarınızı internetten bularak üye olduğumu söyleyebilirim. Muhtemelen makine arayışım içerisinde iken daha öncede siteye girmiş olabilirim ancan üye olduktan sonra konuları okuyarak çok daha zevkli ve dostane bir grup olduğunu keşfettim. Emeği geçen herkesin emeğine yüreğine sağlık. Bende makine seçme arifesindeyim shimano sahara 5000xgfi ve yine tafsiye üzerine penn spinfisher ssv4500 arasındayım. Bütçem makine için 400 tl civarı. İzmir'de yaşıyorum kıyıdan ve bazende tekneden çipura,mercan antenli tarzı canlı yem kullanacağım balık avlarına gitmeyi düşünüyorum.Foruma telefondan baktığım için çok fazla inceleme fırsatım olmuyor veya atlamış olabilirim. Klasik bir soru olacak ama bu makinelerden hangisi hem kıyı surf hemde tekne için daha uygun olur? Shimanonun teknede 90 derece çekerinin biraz daha zorlayacağını pennin ise zorlanmadan çekeceğini söylediler. Ayrıca kıyı ve tekne için kamış ve ip misina tafsiyesi alabilir miyim? Bu arada tekne için shimano alivio 1.80 lik iki parçalı eski tip 30-150 gr atarlı uygunmudur? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Herkese rast gelsin. Saygılarımla.

Taylan

Taylan
Herkese iyi günler aranıza yeni katıldım ve penn spinfisher ile ilgili yorumlarınızı internetten bularak üye olduğumu söyleyebilirim. Muhtemelen makine arayışım içerisinde iken daha öncede siteye girmiş olabilirim ancan üye olduktan sonra konuları okuyarak çok daha zevkli ve dostane bir grup olduğunu keşfettim. Emeği geçen herkesin emeğine yüreğine sağlık. Bende makine seçme arifesindeyim shimano sahara 5000xgfi ve yine tafsiye üzerine penn spinfisher ssv4500 arasındayım. Bütçem makine için 400 tl civarı. İzmir'de yaşıyorum kıyıdan ve bazende tekneden çipura,mercan antenli tarzı canlı yem kullanacağım balık avlarına gitmeyi düşünüyorum.Foruma telefondan baktığım için çok fazla inceleme fırsatım olmuyor veya atlamış olabilirim. Klasik bir soru olacak ama bu makinelerden hangisi hem kıyı surf hemde tekne için daha uygun olur? Shimanonun teknede 90 derece çekerinin biraz daha zorlayacağını pennin ise zorlanmadan çekeceğini söylediler. Ayrıca kıyı ve tekne için kamış ve ip misina tafsiyesi alabilir miyim? Bu arada tekne için shimano alivio 1.80 lik iki parçalı eski tip 30-150 gr atarlı uygunmudur? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Herkese rast gelsin. Saygılarımla.

rkacar

rkacar

Taylan kardeşim öncelikle hoşgeldin, 

Makinalar için soruna gelince ikisi de birbirinden çok farkı olmayan kalitede makinalar...

Spinde de kullanacağım diyorsan tercihen hafif makina kullanman lazım Shimano Sahara 93 gram daha hafif kalıyor Penn'e göre...  1-2 saatlik bir spin avında sürekli at çek yaptığında bu 100 gramlık ağırlık emin ol çok fark edecektir...

Tekne için kullanımına gelince evet geniş kolu ve 1 bilye fazlası ile öne çıkan makina tabii ki penn ( bende penn kullanıyorum ve çok memnunum ) Ama her gün her av da tekne ile 10 kiloluk balık yakalamıyoruz sonuçta  :biggrin:  Bu sebeple yakalanabilecek 3-4 kg lik bir balığı da shimano ile tekneden çekerken de zorlanacağını düşünmüyorum açıkçası...

Sonuç olarak; eğer spin içinde kullanacağım diyorsan Shimano al derim ama yok Spin ile çok fazla uğraşmam genelde teknede kullanacağım diyorsan Penn kullanıcısı olarak Penn al derim..

Aralarında 50-80 tl civarı bir fark var karar senin....

Saygılar. Rastgsin....

• halilak bunu beğendi

Taylan

Taylan
Cevap için teşekkür ederim dün sizlerden iyi olmasın bir arkadaşladaha görüştürümde penn spinfisher 5500'ün daha rahat olacağını ona benzer olarakta shimano socorro 5000 tafsiye etti ikiside malum tuzlu suya dayanıklı modeller. Shimano biraz daha ağır ve deviri düşük sarım uzunluğuda kısa kalıyor ama dragda düşük penn 13.6kg shimano 10kg olarak gözüküyor fazlada kafamı karıştırmak istemiyorum malumunuz envayi çeşit makina mevcut piyasada
  • halilak bunu beğendi

yucel35ege

yucel35ege
Öncelikle hoşgeldiniz,bana göre her iki marka iyi.ama 3 farklı penn modeli kullanıcısı olarak tabi ki penn i tavsiye ederim.shimano dan daha iyi demiyorum.ama bana göre shimano daha bilinir bir marka oldu için paranın bir kısmı markaya ödeniyor diye düşünüyorum,bu yüzden eğer iki makinada aynı özellikte ve aynı fiyatta ise penn i tercih ederim.anlatmak istediğim 400 tl lik penn ile 500 tl lik shimano aynıdır.bunlar benim düşüncem.

Konuda yer alan etiketi kullanan diğer konu başlıkları: İnceleme, Penn Spinfisher, Spinfisher V

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı