İçeriğe git

• Facebook ile giriş yapın Twitter ile giriş yapın Log In with Google Giriş Yap
  • Kayıt Ol
Oltamisina Amatör Balıkçılık'a Hoşegeldiniz,
Türkiye'nin En İyi Amatör Balıkçılık Forumunda Olmanın Tadını Çıkarın.Sitemiz Sportif Amaçlı Balık Avcılığıyla İlgili Konuların Paylaşıldığı İnteraktif Bir Sitedir. Sitemize Üye Olarak Dilerseniz Sizde; Katılımda Bulunabilir, Av Raporlarınızı Yollayabilir, Mevcut Konulara, Mesajlara İleti Gönderebilir, Ekipman İnceleme ve Detaylarını Değerlendirebilirsiniz.
Üye Girişi Yeni Üyelik
Resim

Araç Navigasyonunu Denizde Kullanma

* * * * * 1 Oy Kullanılmış

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 51 yanıt gönderildi

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Mehemet Abi haritalar tamamdır,

sabah gönderirim nasip olursa artık yatayım :) ...

Konunun sonuna ufak bir video yükledim ama asıl çektiğim bu değil diğerinin boyutunu ufaltıp yükleyeceğim merak etme  :) ...

• mgolebatmaz bunu beğendi

mgolebatmaz

mgolebatmaz

Övünç kardeşim eline sağlık.
Balık da veriyorsun, balık tutmayı da öğretiyorsun. Daha ne olsun, çok teşekkür ederim.
Yaptığınız haritaları kullanarak, birlikte navigasyon yapmak üzere selamlar...

• Övünç Dinç ve rkacar bunu beğendi

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Son olarak Google earth ile kordinat alarak kalibre etme yoluda aşağıdaki videoda anlatılmış yenisi çekmiyorum anlatım zaten gayet başarılı.

• mgolebatmaz bunu beğendi

reti

reti

ozi programını wince işletim sistemi kullanan sunny araba navigasyonuna yükledim. program açılışta otomatik çalışıyor ve kullanıcı adı ve kayıt koudunu soruyor. hiç bir şey yazmayıp geçiyorum program açılıyor. ancak sunny'in kendi araç programı çalışmıyor artık. ozi'den çıkıp sunny in araç yazılımını çalıştırmak isteyince yine ozi çalışıyor.

şimdi bu serial 'e ne girmem gerekir bunu sormak istiyorum.. teşekkürler :)

• Övünç Dinç bunu beğendi

Övünç Dinç

Övünç Dinç

ozi programını wince işletim sistemi kullanan sunny araba navigasyonuna yükledim. program açılışta otomatik çalışıyor ve kullanıcı adı ve kayıt koudunu soruyor. hiç bir şey yazmayıp geçiyorum program açılıyor. ancak sunny'in kendi araç programı çalışmıyor artık. ozi'den çıkıp sunny in araç yazılımını çalıştırmak isteyince yine ozi çalışıyor.

şimdi bu serial 'e ne girmem gerekir bunu sormak istiyorum.. teşekkürler :)

Ozi için gerekli olan serial ücretli bir program olduğu için bu alanda paylaşılması pek mümkün değil :) ...

Lakin indirebileceğiniz torrent siteleri mevcut! Şimdi size bir mesaj atacağım ona bakarsanız sevinirim . :karizma:

• reti bunu beğendi

reti

reti

iş yarım kaldı elimde navigasyon cihazı yanıt bekliyorum arkaşlar:) . hafta sonu aliağa'da-çandarlı'da denize çıkacağım. kaybolmayım sonra :) 

Övünç Dinç

Övünç Dinç

iş yarım kaldı elimde navigasyon cihazı yanıt bekliyorum arkaşlar:) . hafta sonu aliağa'da-çandarlı'da denize çıkacağım. kaybolmayım sonra :)

Sakın yanlış anlamayın  fakat burada amaç , Kurulumun nasıl yapılacağını anlatmak ve Convert işlemi için bilgilendirme vermekti.Bu yüzden lisans ile ilgili sorularda pek yardımcı olamayabilirim yine de Gönderdiğim mesaja baktınız mı? diye sorarak yardım cı olmaya çalışayım :) ...

• reti bunu beğendi

reti

reti

Sakın yanlış anlamayın  fakat burada amaç , Kurulumun nasıl yapılacağını anlatmak ve Convert işlemi için bilgilendirme vermekti.Bu yüzden lisans ile ilgili sorularda pek yardımcı olamayabilirim yine de Gönderdiğim mesaja baktınız mı? diye sorarak yardım cı olmaya çalışayım :) ...

hayır yanlış anlama söz konusu değil. siz zaten bu paylaşımı yapmış olarak bizi aydınlatmış oldunuz. tabii ki lisans gerektiren konular paylaşılmaz. emeğe saygımız var. ben bu yazılımı free diye düşünmüştüm. aslında bütün özellikleri olmasa yine kullanılımaya izin var sanırım. ancak her açılışta bu user name ve code  soran kutucuk çıkmasın istedim.. mesaja baktım evet . 2 santimlik klavyede o uzun ismi iğne gibi kalemle2 defa yazdım ama doğru değil diye kabul etmedi. :) 

Övünç Dinç

Övünç Dinç

hayır yanlış anlama söz konusu değil. siz zaten bu paylaşımı yapmış olarak bizi aydınlatmış oldunuz. tabii ki lisans gerektiren konular paylaşılmaz. emeğe saygımız var. ben bu yazılımı free diye düşünmüştüm. aslında bütün özellikleri olmasa yine kullanılımaya izin var sanırım. ancak her açılışta bu user name ve code  soran kutucuk çıkmasın istedim.. mesaja baktım evet . 2 santimlik klavyede o uzun ismi iğne gibi kalemle2 defa yazdım ama doğru değil diye kabul etmedi. :)

İlk mesajda bulunan ekli dosya ile kurulumu yapıp denemenizi yapınız , gerekli olacak bilgiler Dosyada mevcuttur.

reti

reti

son eklenen programı indirdim. açılışta dosya yolu hatası verdi. program içindeki file-configiration.-map&data files menüsünden program içinde doğru dosya yollarını (map ve data) gösterince hatalar düzeldi. ayrıca yine file-configuration-NMEA(GBS) den portu com7 olarak değiştirmeniz gerek. sizin cihazda farklı port çıkışı olabilirr bunu bulmak için yine aynı menü içinde otomatik port arama var. bu da seçli kalabilir. ancak her açılışta müsait portu arayacak ve zaman geçecek. seriallerin 2. si gayet güzel çalışıyor. 

asıl önemli kısım program için hazırlanmış haritaları bulmak..

Övünç Dinç

Övünç Dinç

son eklenen programı indirdim. açılışta dosya yolu hatası verdi. program içindeki file-configiration.-map&data files menüsünden program içinde doğru dosya yollarını (map ve data) gösterince hatalar düzeldi. ayrıca yine file-configuration-NMEA(GBS) den portu com7 olarak değiştirmeniz gerek. sizin cihazda farklı port çıkışı olabilirr bunu bulmak için yine aynı menü içinde otomatik port arama var. bu da seçli kalabilir. ancak her açılışta müsait portu arayacak ve zaman geçecek. seriallerin 2. si gayet güzel çalışıyor. 

asıl önemli kısım program için hazırlanmış haritaları bulmak..

Fatih Bey sorunun çözüldüğüne sevindim :) ...

Haritalara gelince konuştuğumuz gibi talep ettikleriniz hazırlayıp ekleyeceğim . Hayırlısı olsun demeklazım artık gerisi kolay...

Şuan hazır bir Script üzerinde çalışıyorum eğer nasip olurda biterse talep ettiğiniz her bölgeye dilediğiniz gibi erişim yapabileceksiniz...

Böylece derinlik ve topuk taşı işaretleme gibi herşeyi bölgeye göre yapabileceğiz....

• rkacar ve reti bunu beğendi

reti

reti

Süpersin Övünç paylaşımların sayesinde kısa sürede bu işi çözdük. senin gibi adamlar oldukça bu ülkenin sırtı yere gelmez

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Süpersin Övünç paylaşımların sayesinde kısa sürede bu işi çözdük. senin gibi adamlar oldukça bu ülkenin sırtı yere gelmez

Güzel yorumun için teşekkürler Abi,

Ben sadece haritaları hazırlamak yerine nasıl hazırlandığını ve programınıda paylaştım takıldığın yer olursa paslaşırız böylesi seni daha mutlu eder diye düşündüm :) ...

Lütfen Linkleri Görebilmek İçin Üye Girişi Yapın veya Üye Olarak Kayıt İşleminizi Tamamlayın.

reti

reti

Çok teşekkürler Övünç, şimdi bu sabah zaman azlığından kısaca bakabildim videoya çok yararlı olacağı kesin görünüyor. macelanı'da indirmeye başladım.. sonra inceleyeceğim artık.

bir de soru sorayım bu arada.  hazırlamış olduğun çandarlı-aliğa haritaları kalibre edidikten sonra kullanıma hazır olacak sanırım değil mi? bir de kalibre işlemi için koordinatları oziye elle girmek lazım sanırım. her noktanın koordinatını nereden bulacağız? mantıken g. Earth den aynı noktayı bulup koordinatına bakıp senin yaptığın haritada oziyi kullanarak girmek mi gerekecek. denemedim, araştırmadım henüz ama başka türlü olmaz sanırım değil mi?

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Çok teşekkürler Övünç, şimdi bu sabah zaman azlığından kısaca bakabildim videoya çok yararlı olacağı kesin görünüyor. macelanı'da indirmeye başladım.. sonra inceleyeceğim artık.

bir de soru sorayım bu arada.  hazırlamış olduğun çandarlı-aliğa haritaları kalibre edidikten sonra kullanıma hazır olacak sanırım değil mi? bir de kalibre işlemi için koordinatları oziye elle girmek lazım sanırım. her noktanın koordinatını nereden bulacağız? mantıken g. Earth den aynı noktayı bulup koordinatına bakıp senin yaptığın haritada oziyi kullanarak girmek mi gerekecek. denemedim, araştırmadım henüz ama başka türlü olmaz sanırım değil mi?

Tabiki hazırlanan  haritaları ozf 2 formatına çevirmeniz gerekecek bu arada ;

Koordinat sorunuz içinde sanırım aşağıdaki video işinizi görecektir :) ...

• reti bunu beğendi

reti

reti

Övünç kalibre işine başladım ama ozi demo versiyon olduğu için 2. noktadan sonra kalibreye izin vermiyor. 2 noktada az çok yeter ama navigasyonda yerleri karıştırabilir. bu demo işini de çözmek lazım şimdi :)

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Övünç kalibre işine başladım ama ozi demo versiyon olduğu için 2. noktadan sonra kalibreye izin vermiyor. 2 noktada az çok yeter ama navigasyonda yerleri karıştırabilir. bu demo işini de çözmek lazım şimdi :)

Peki Abi biraz sonra eklerim olur mu? Cepten yazıyorum da pc'ye geçince ilave ederim.

• rkacar ve reti bunu beğendi

reti

reti

Bir kaç gündür cepten kısa süreler hariç nete bağlanamadım Övünç. Ozi'yi eklemedin galiba henüz değil mi? 

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Bir kaç gündür cepten kısa süreler hariç nete bağlanamadım Övünç. Ozi'yi eklemedin galiba henüz değil mi? 

Hemen İlgileniyorum eve yeni geldim Abi...

Lütfen Linkleri Görebilmek İçin Üye Girişi Yapın veya Üye Olarak Kayıt İşleminizi Tamamlayın.

Yada dilersen buradan dene :) ...

• reti bunu beğendi

reti

reti

eyvallah sağol övünç. teşekkürler.  henüz 2 tanesini kurmayı denedim kurulduktan sonra program açılmadı "run time error" hatası verdi neden olabilir sence? . yarın bakacağım artık.  tekrar çok sağol görüşmek üzere

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı