İçeriğe git

 • Facebook ile giriş yapın Twitter ile giriş yapın Log In with Google Giriş Yap
 • Kayıt Ol
Oltamisina Amatör Balıkçılık'a Hoşegeldiniz,
Türkiye'nin En İyi Amatör Balıkçılık Forumunda Olmanın Tadını Çıkarın.Sitemiz Sportif Amaçlı Balık Avcılığıyla İlgili Konuların Paylaşıldığı İnteraktif Bir Sitedir. Sitemize Üye Olarak Dilerseniz Sizde; Katılımda Bulunabilir, Av Raporlarınızı Yollayabilir, Mevcut Konulara, Mesajlara İleti Gönderebilir, Ekipman İnceleme ve Detaylarını Değerlendirebilirsiniz.
Üye Girişi Yeni Üyelik
Resim

Uzağa Atış Yapamıyormusunuz?

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 11 yanıt gönderildi

#1
Övünç Dinç

Övünç Dinç
 • Yaş: 35
Uzağa Atış Yapamıyormusunuz?
Artık bunu sorun olarak düşünmeyin , izleyin ve size gerekli olan donanımı keşfedin...
Keyifli Seyirler...:) • 1volkan ve ygmrsnn bunu beğendi

#2
Junglehook

Junglehook
 • Yaş: 40
Övünç bunun için gerekli barut,keçe vs vs ayrıntılarıda bekliyoruz:):):):)

#3
Halil İplikçi

Halil İplikçi
 • Yaş: 61
ilginç ...daha fazla bilgi lazım

#4
Övünç Dinç

Övünç Dinç
 • Yaş: 35

ilginç ...daha fazla bilgi lazım


Halil Abi bu işe el atalım ...:)

#5
Önder ALTAN

Önder ALTAN
 • Yaş: 54
kesin lazdır bu :):):)
süper icat ama,özellikle sazanda süper olur bu :)

#6
Övünç Dinç

Övünç Dinç
 • Yaş: 35

Övünç bunun için gerekli barut,keçe vs vs ayrıntılarıda bekliyoruzSerkan Ayrıntılar detaylarda gizlidir, adam bunu arabnadan beslediği hava basıncı ile yapıyor barut falan bu işte yok...:)

#7
Önder ALTAN

Önder ALTAN
 • Yaş: 54
tek iğne büyük yem,
süper balık alır bu icat :):):)

#8
Ulaş Kayhan Güren

Ulaş Kayhan Güren
 • Yaş: 38
:zuhaha::zuhaha::zuhaha::zuhaha::zuhaha::zuhaha::zuhaha:
:karizma::karizma:

#9
Halil İplikçi

Halil İplikçi
 • Yaş: 61
deniz kestanesinden bir yem 60 gr kurşun tek iğne kutru kalın 496 tipi...çeşme ılıca plajında yapcen bu işi sonuç 2 kilogram üstü bi alyanak..7-8 dakika müthiş bir zevkle bir sağdan bir soldan çekcen onu..müthiş mücadelenin galibi sensin çıkardın kıyıya..alınterini silip fotolara poz verebilirsin akşama forumda yayınlarsın gelsin şakşaklar....ya biri beni tutsun....nerde kalmıştık :)

#10
rkacar

rkacar
 • Yaş: 35
Övünç güzel video :) :) Pompalıya takıp yollasak iş görür mü acaba :hayata kusmus::hayata kusmus::hayata kusmus::hayata kusmus:


deniz kestanesinden bir yem 60 gr kurşun tek iğne kutru kalın 496 tipi...çeşme ılıca plajında yapcen bu işi sonuç 2 kilogram üstü bi alyanak..7-8 dakika müthiş bir zevkle bir sağdan bir soldan çekcen onu..müthiş mücadelenin galibi sensin çıkardın kıyıya..alınterini silip fotolara poz verebilirsin akşama forumda yayınlarsın gelsin şakşaklar....ya biri beni tutsun....nerde kalmıştık :)Hayal gücüne hayranım Halil abi :zuhaha::zuhaha::zuhaha::zuhaha: Bizde bu şans varken o tarif ettiğin olta ve yeme çıksa çıksa Hanos çıkar


:zuhaha: :zuhaha::zuhaha::zuhaha::zuhaha::zuhaha::zuhaha:

#11
Önder ALTAN

Önder ALTAN
 • Yaş: 54
Aynen katılıyorum sana Ramazan:):):)
Helal sana Halil abi.

#12
ygmrsnn

ygmrsnn
 • Pip*
 • Yaş: 30


Uzağa Olta Nasıl Atılır?

UZAĞA OLTA NASIL ATILIR? 
Uzağa olta atmak, özellikle balık avcılığına yeni başlayanların en büyük sorunudur. Bu sorunu ortadan kaldırmak için sizlere birkaç öneri sunalım.
Olta Seçimi Nasıl Olmalı?
Makinamızın ve kamışımızın, avlanabileceğimiz bölgeye uygun olmasına dikkat edelim.  Makinamızda yeterli misina olması gereklidir. Bunu anlamak için, baş parmağımızı misinanın üstünde gezdirebilirsiniz. Eğer makinanın makarasıyla misina arasında dudak varsa biraz daha misina sarmamız gerekebilir. Sonra kamışımızın kaldırabileceği en ağır kurşunla bir kaç defa atış yapalım. Bu misinamızın iyice sıkılaşmasını sağlar. 
Oltayı Uzağa Atmanın Püf Noktaları
Oltayı uzağa atmak için ilk olarak kamışın alt tarafını tutan sol dirseğimizi çenemize kadar kaldırmamız gerekir ki daha destekli atalım. Bu fazla kuvvet harcamadan uzağa atmamızı sağlar. Sonra misinamızı, kamış tam omzumuzun yanından geçerken bırakmamız gerekir, yoksa takım çok havalanır veya çok kısa düşer. Parmağı çektikten sonra kamışın ucuyla kurşunu havada takip edelim. Bunun nedeni ise; parmağımızı çektikten sonra kamışı aşağı indirirsek yüzüklere çarpan misinanın kurşunu yavaşlatarak, daha kısa mesafeye düşmesine neden olmasıdır. Yukarı kaldırdığımızda da yine aynı şekilde yüzüklere çarpan misina, takımın kısa düşmesine neden olur.
Şunu kesinlikle unutmamanız gerekir; hangi takımı atıyorsak atalım, kefal, zargana, çapari veya hangisi olursa olsun kurşun, şamandıra veya başka ne kullanıyorsak, kullandığımız ağırlık yapan malzemeyi göz kararı bir çapari kurşunun olması gerektiği yere kadar indirelim. Diyelim ki ben şamandıralı takımla zarganaya atıyorum ve kamışım da 3,50 m10’lu çapariyi taktığımda kurşun nereye geliyorsa şamandırayı da o ölçüde aşağı indirip öyle atmalıyım. Bu şekilde kesinlikle daha uzağa atarsınız. Tabi şamandıralı takımda rüzgarın yönü de önemli, rüzgar denizden eserse uzağa atmak zorlaşır.
 

Kaynak: O

Lütfen Linkleri Görebilmek İçin Üye Girişi Yapın veya Üye Olarak Kayıt İşleminizi Tamamlayın.


0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı